Vytautas Garla

Kada pradėjai bėgioti?

Bėgioju nuo mokyklos laikų. Jau daug metų, dažniausiai rytais. Man tai buvo ir yra įprasta, kaip pvz. valytis dantis. Didesnius atstumus pradėjau bėgti nuo 2010 m. Pabandžiau 15-18 km. Patiko. Vėliau 21, (bet ne varžybose). Nenusivyliau. Taip susidomėjau ir maratonu. Ėmiau ruoštis, palaipsniui didinau km. Pradžioje trūko žinių, turėjau traumų. Bet susitvarkęs tęsiau tikslo įgyvendinimą - nubėgti maratoną. Viskas buvo gerai. Maratono distancija mane užbūrė, patiko. Todėl nedvejodamas teigiu, kad mano specializacija bėgime yra tik MARATONAS. Dar kurį laiką dalyvaudavau ir pusmaratoniuose, 10 km. bet manęs tai kažkaip "neveža". Dabartiniu metu, jau keletą metų kitų bėgimų, išskyrus MARATONĄ, nebepraktikuoju.

Kas paskatino?

Kadangi nuolat judėjau (o jaunystėje ir sportavau, tik ne lengvąją atletiką (kovinio sporto rūšis), bėgimas buvo įprastas dalykas. Be to nesunku suprasti kiek bėgiodamas gauni grąžos. Investicija į gerą savijautą, sveikatos stiprinimas ir t.t. (juk bėgant absoliučiai visi kūno organai dirba) .Mane tai ir paskatino reguliariai bėgioti.

Kodėl bėgimas?

Tai kaip ir atsakiau. Šiaip kartais minu ir dviratį, mėgstu ir praplaukti, bet - bėgimas 1 vietoje.

Ar turite ritualą prieš startą?

Neturiu

Kodėl pasirinkai "Maratomanija"?

Todėl, kad patiko pati pradžia. Pamenu 1 Saulėtekio maratoną. Man ir pats pavadinimas dera - mano supratimu tiksliai orientuotas į maratono bėgimus. Bėgimo, sveikos gyvensenos klubų netrūksta. Bet Maratomanija manau pirmoj vietoj turi vienyti ir vienys išskirtinai šios bėgimo rungties mylėtojus, kas ir matyti. Jeigu nebėgi maratono, koks tu maratomanas ? Be to, Maratomanijos organizuotų renginių gausa patvirtino, kad visada dominavo būtent maratono distancija. Na žinoma ir asmeninė pažintis bėgant maratonus, kolegos renginiuose. Kodėl gi nebūti klubo nariu ? Taip tik įdomiau.

Netikėčiausias įvykis nutikęs prieš / po varžybų?

Nepamenu tokių, kad kažkuo išsiskirtų.

Linksmiausias įvykis bėgimo metu, kelionėje į bėgimą.

Nežinau, kaip ir viskas normaliai,

Ar naudoji technologijas bėgime, kokias (laikroždžiai, pulsometrai, programėlės)?

Taip, sportinį laikrodį. Telefone STRAVA . Kaip be technologijų ? Padeda.

Mėgstamiausias bėgimo batelių gamintojas?

Asics

Mėgstamiausias bėgimo aprangos gamintojas?

Asics, Erima

Kas padeda atsistatyti?

Skysčiai, pirtis, vanduo, miegas (gerai išsimiegoti) ir kt. (atstatomieji bėgimai)

Kokias varžybas rekomenduotumėt kitiems Lietuvoje ?

Neišskiriu kažkokių vienų. Visos LT geros. Tik netingėk bėgti ir neperkaisk ,,,,,,

Ir kokias užsienyje ?

Užsienyje esu dalyvavęs, bet rekomendacijų neturiu.

Mityba.

Klasikinė, su saiku kas valgoma viskas tinka.

Asmeniniai rekordai.

2015 - 3,10; 2016 -3,10; 2018 - 3,10 ir 3,09; 21 km. - 1,27 (du kartus); 1.29 keletą kartų;

Kokios pačios įsimintiniausios varžybos?

Įsimintinos savotiškai visos. Gal labiau kai gerai prabėgi, kai asmeninį pagerini. Ryškus Vilniaus 2018 (nepriklausomybės100 mečio). Arba kai nesitiki nieko gero (rodos pavargęs būni), o gaunasi atvirkščiai - pradedi, įsibėgi ir gerai baigi (Valmieroje taip buvo). Pats stebiesi, kaip čia yra ir iš kur tie rezervai. Žinoma ir š. m. naktinis Karališkėse. Nėra lygių. Kažin ar kada tokiomis sąlygomis bebus ? Pagarba prabėgusiems ....... Maratono distancija man tuo ir įdomi, kad bėgdamas gali išbandyti visą paletę elementų - ir ištvermę, ir greitį, ir tempą, ir gebėjimą susitvarkyti su savimi, bei pasivaržyti su kitais ir t.t.

Mėgiamiausia distancija?

Tik MARATONAS

Kokiose varžybose norėtum sudalyvauti?

Berlyno maratone, Bergeno (Norvegija) maratone

Mėgstamiausia vieta treniruotis?

Gamta, parkai aplink gyvenamąją vietą.

Pomėgiai be bėgimo?

Kelionės kemperiu, šachmatai, pirtis