Rasuolė Drazdauskienė

Kada pradėjai bėgioti? Kas paskatino?

Nesitikėjau, kad sulaukusi 50 metų pradėsiu nuolat bėgioti, įveiksiu maratonus ir ultramaratonus. Pandemijos metu, dėl darbo namuose, ėmė sparčiai didėti pilvo apimtis. Tiesiog norėjau jo atsikratyti. Nelaimingo pilvo nepavyko atsikratyti per pirmus tris mėnesius. Kažkur perskaičiau, kad reikia bėgti ilgiau nei 1 val., tai palaipsniui didinau trukmę, o kartu savaime ir atstumą. Neturėjau jokių ambicijų dėl bėgimo rezultatų ir tikrai negalvojau, kad tai taps mano hobi. Iki bėgimo mano hobi buvo ilgas ėjimas - 100km distancija vienu ypu. Greitai bus metai „bėgimo stažo“.

Kodėl bėgimas?

Vaikystėje lankiau baseiną. 2 km apšilimas buvo kasdienės treniruotės dalis. Bėgimas atrodė pats papraščiausias dalykas sportine prasme, kurį gali daryti žmogus (kiek daug jame niuansų supratimas atėjo tik po pusės metų - pradėjus skaityti knygas apie bėgimą). Man patinka monotonija. Pasikartojantys judesiai. Padeda atsipalaiduoti, susitelkti į kūno pojūčius, atsikratyti nereikalingo minčių srauto. Sakyčiau meditacinė būsena. Lygiai taip pat patinka ir plaukimas.

Ar turite ritualą prieš startą?

Prieš startą patikrinu ar gerai užsirišau batelius.

Kodėl pasirinkai “Maratomanija”?

Taip sutapo, kad 2021-07-17 su klubo steigėju ir vadovu susitikome trasoje bėgdami „Vilnius 100 km running“ ir viename iš ratų pasiūlė prisijungti. Tuo metu dar nežinojau, kad maratonas bus mano mėgstamiausia distancija, nes iki tol buvau prabėgus tik 2 maratonus. Klube artimiau susipažinau su klubo draugais. Labai vertinu jų draugystę ir palaikymą, nes artimi žmonės ne visada supranta aktyviai bėgiojantį žmogų. Dabar jaučiuosi kaip „normali tarp normalių“. Mus vienija ne tik marškinėliai, bet ir noras mėgautis bėgimu.

Netikėčiausias įvykis nutikęs prieš / po varžybų?

Ruošiantis 100 km bėgimo startui mane lydėjo dukra. Einant link mano maitinėlės ji sutiko savo gerą pažįstamą. Jis nustebęs jos paklausė: - bėgsi 100km? ? ? Ji atsakė : - ne, bėgs mano mama. Tada jo veidas pasidarė nustebęs kvadratu. Tai mane labai prajuokino.

Ar naudoji technologijas bėgime, kokias (laikroždžiai, pulsometrai, programėlės)?

Po pirmo nubėgto maratono nusipirkau Garmin forerunner 245, iki tol bėgau be laikrodžio ir nežinojau žodžio „tempas“. Rinkausi šį modelį, nes aprašyme teigiama, kad tinka ilgų nuotolių bėgikams. Naudojau Strava programėlę virtualiems bėgimams registruoti.

Mėgstamiausias bėgimo batelių gamintojas?

BROOKS

Mėgstamiausias bėgimo aprangos gamintojas?

Nieko geriau neradau už EVADICT (iš trail serijos, Decathlon). Kišenėlių bėgimo šortuose tiek kiek reikia: telefonui, geliukams per varžybas, raktui, vandens buteliukui. Labai ergonomiškas bėgimo diržas, jeigu reikia papildomų 2 kišenėlių vandeniui ir užkandžiams. Man labai tinka ilgabėgiams. Marškinėliai UNIQLO serija Airism. Visur pasaulyje galima įsigyti gyvai, Lietuvoje įsigyti tik internetu. Bėgimo kojinės iš Decathlon.

Sportininkas autoritetas?

Aleksandras Sorokinas, Algimantas Kartočius, Jonas Vilčinskas ir daug kitų. Labai gerbiu ir žaviuosi žmonėmis, kurie sporte lieka visam gyvenimui, nepriklausomai nuo sportinių pasiekimų.

Kas padeda atsistatyti?

Dar nedalyvavau tokio lygio varžybose, po kurių reikėtų atsistatymo. Nežinau.

Kokias varžybas rekomenduotumėt kitiems Lietuvoje?

Varžybose dalyvauju nuo 2021-05-08. Iki 2021-10-16 sudalyvavau 27 varžybose 10 km, pusmaratonio, maratono ir ultramaratono distancijose. Visos patiko. Jeigu patinka maratonas – didžiausia šventė - Vilniaus maratonas. Jeigu planuojate pirmą maratoną – rinkčiausi Maratomanijos organizuojamus maratonus. Bėgant ratais lengva įveikti distanciją. Puslapyje https://maratomanija.lt/ žiūrėti kokie vyksta metų bėgyje, ir rinktis pagal tai, kada planuojate startą, nes visi geri. Top pusmaratoniai: „Aplink Elektrėnų marias“, „Nidos pusės maratono bėgimas“, „Biržų kilometrai“.

Ir kokias užsienyje?

Užsienyje dar nedalyvavau.

Mityba.

Dienos racionas - 0,5 kg daržovių, 300 g mėsos, 200 g vaisių, kiaušiniai visokie, riešutai, košės, duona 2 l vandens.

Asmeniniai rekordai.

2021-09-12 Vilniaus maratonas 4:12:28, 2021-09-05 Zarasų pusmaratonis 1:55:40, 2021-10-02 Pakruojo dvaro takais 10 km 52:11.

Kokios pačios įsimintiniausios varžybos?

„Vilnius 100 km running“. Įveikta100km distancija , Trail Kuršių Nerija. Įveikta 47km distancija.

Geriausias patarimas kurį teko girdėti?

Mažiau bėgioti, daugiau fizinio parengimo treniruočių.

Mėgiamiausia distancija?

Maratonas.

Kokiose varžybose norėtum sudalyvauti?

2022 metų planas minimum Paryžiaus, Vilniaus, Berlyno (jeigu patvirtins), Londono (jeigu patvirtins) maratonai. Tikiuosi bėgsiu Baltijos kelio estafetiniame bėgime, 24 valandų Pabianice bėgime.

Mėgstamiausia vieta treniruotis?

Neturiu prioritetų. Išeinu pro duris ir bėgu.

Kokią šaką rinktumėtės, jei negalėtumėte bėgti?

Plaukimas.

Pomėgiai be bėgimo?

Ėjimas, plaukimas, dviratis, kinas, teatras, kelionės.

Ko kiti nežino apie tave?

20 metų daug rūkiau. Nenorėjau atsisakyti šio malonumo ir dar prieš 14 metų sakiau, kad mirsiu supamame krėsle su rūkstančiu cigaru rankose. Paskui svajojau mirti nuo infarkto. Greitai, beveik neskausmingai ir savame prote. Dabar norėčiau, kad mano mirties liudijime būtų diagnozė - bėgimas.