Gitana Janulienė

Dėl savęs visada sportavau ir lengvai prasibėgdavau 2-3km. O varžybose pradėjau dalyvauti nuo 2019 m. Šilalės bėgimo. Tačiau po mažylės aptingau ir liko nemažai svorio. Pasekmės - labai stipriai sureagavo stuburas. Ir liko tik dvi išeitys - labai gera ir labai bloga. Rinkausi labai gerą ir judesį - pradėjau vėl sportuoti ir dukrų paraginta bėgioti.

Kai išbėgau per valandą 10 km, viena dukra iš trynukių pasakė: viskas, varom į bėgimus. Tik ji man iškart po 21 km bėgimus pasiūlė, bet nusiderėjau iki 10 km. Užsikabinau, o ir laisvalaikio praleidimas puikus. 

Aš pati sau kaip ritualas, bet pastebėjau, jog labai padeda ryte išvažiuojant isterijos.

Hm, kodėl pasirinkau šį klubą? Todėl, kad mano bėgimo kelyje pasirodė būtent Maratomanija su jos įkūrėju Valdu Šmaižiu. 

Įvykiai – jų buvo daug ir visi nepakartojami. Visiškai pavedė navigacija, tad į bėgimą Kurtuvėnuose vėlavom. Atvažiavom 9 min. po starto, bet vis tiek parbėgau ne paskutinė. O važiuojant į Nidos pusmaratonį dingo mašinoj šildymas - nuvažiavom visos sustirusios į ledą.

Tiesa, pernai važiuojant į bėgimą už moteris "Mes mylim jas", į pakalnę, degant raudonam šviesoforui - buvo ir kitų automobilių - dingo stabdžiai! Buvo pilnutė „zefyra“ jaunimėlio. Užmačiau, kad yra remontuojama juosta, tad greitai šokau į šoną išvengti bėdos. Atsipirkom tik nedideliu išgąsčiu ir šoku bei sėkmingai be stabdžių pasiekėm starto liniją ir, kas be ko, laimingai grįžom namo. Į Alytaus bėgimą vėl su nuotykiais - atvažiavom be sankabos. Visgi, ir su tokiais trūkumais sėkmingai grįžom namo. Šilalės pirmame bėgime ta pati dukra patyrė traumą - atplėšė raumenis ir atkėlė klubo antkaulį. Bet kaip bebūtų, patirta trauma nesutrukdė užimti antrą prizinę vietą. Po prizų įteikimo nuvedėm dukrą į punktą, o iš ten su greitąja į priėmimą. Lydėt įsodinom kaimyną, o pačios „busu“ iš paskos. Dažniausiai pacientus ar nukentėjusius lydi vienas kitas asmuo, o čia sugriuvo visas ekipažas, tad nenuostabu, kad priėmimo skyriuje visi smalsiai į mus žiūrėjo. 😊

Linksmiausių varžybų kol kas dar nebuvo. Ir kol nepamečiau pakrovėjo, nešiojau laikroduką. Bėgimo bateliai Nike, nes kitose firmose dar nesusigaudau 😊 Bėgimo aprangos gamintojų taip pat nelabai žinau, tad rengiuosi, kas patogu ir patinka.

Mano autoritetas yra klubo kolegos ir pati sau.

Atsistatyti???...Kol kas dar atsistatyti po varžybų nereikėjo. Net minčių tokių nekilo. Tik po Pasvalio maratono šeštadienį išlėkėm į Mažeikius į koncertą šokt ir dainuot. O su drauge grįžusios nakčia išgėrėm po porą puodelių kavos ir miegot, nors sekmadienį anksti ryte reikėjo vykti į Kretingos maratoną. Va toks ir atsistatymas.

Rekomenduoju visas varžybas, kur bent jau pusmaratonis yra. Jei tokių nėra - kas belieka, galima pasimėgauti ir mažesnėmis distancijomis.

Dėl užsienio varžybų pačiai dar reikia rekomendacijų, nes neturiu jose patirties.

O mityba su nuklydimais, bet dabar jau susidraugavau su keto.

Iš asmeninių rekordų būtų, matyt, Šventosios maratonas – 4 val. 9 min., Nidos pusmaratonis - 1val. 50min. Utenos hipodromo bėgimas - 5val. 9 min., nes likusius 4 km. teko tiesiog praeiti dėl blauzdos traumos. 

Įsimintiniausios varžybos Kurtuvėnų - dėl navigacijos pavedimo ir bėgant mišku pagauti trys zuikiai su nubrozdintais keliais bei Utenos hipodromo maratonas. Nesidžiaugiau taip prizinėm vietom kaip įveikus Utenos maratoną, nors ir su trauma.

Kitų patarimų dar neteko priimti, kadangi dar nepatyriau to, ko nežinočiau pati. Ir faktas – mano mėgstamiausia distancija yra maratonas. Bent jau šiai dienai 😉

Kur norėčiau sudalyvauti? Labai daug norų, bet didžiausia svajonė sudalyvauti kitąmet birželio mėnesį vyksiančiose triatlono varžybose. O kaip bus - bus matyt. Trauma pamokė, kad nereikia taip užsispirti ties viena idėja. Bet tai mano didžiulė svajonė.

Sportuoti vietą renkuosi pagal tai, ko tuo metu noriu. Jei kardio - tai virtuvė, jei su treniruokliais, žinoma, sporto salė, na o prasibėgti galima bet kur. Net namie vietos panašiai kaip sporto salėj, ypač karantino metu tokia erdvė sportui pravertė.

Jei negalėčiau bėgti, greičiausiai rinkčiausi kardio - ir judesys, ir pašokt galima, o po visko reikia dušo ir sausų rūbų.

Be bėgimo labai dievinu gėles, gaminu dirbinius iš polimerinio molio, taip pat sodo mažuosius dirbinius iš skiedinių, patinka saldumynų gaminimas, myliu paukščius bei domiuosi akvariumais.

Ko gali nežinoti kiti apie mane, jei aš pati dar ne viską apie save žinau.