Asta Česnauskienė

Kada pradėjai bėgioti?

Nelabai ir pamenu. Gal prieš kokius 25 metus. Tačiau bėgimas buvo daugiau judėjimo būdas, kuris suteikė galimybę apšilusiu kūnu dasigauti iki vandens telkinio (upelio), kad galėčiau pasikrauti „gyvo“ vandens energija, pasiruošti dienai. Taip daugybę metų „bėgiojau“ po 7-8 km. Sąžiningai, kiekvieną rytą. Tačiau 2017 metais, vienam vaikinui įkūrus Bėgimo klubo atšaką Plungėje ir, pradėjus kolektyvinius pabėgiojimus bei keičiantis informacija, atsirado poreikis ir drąsa pradėti dalyvauti masinio bėgimo varžybose bei didinti kilometražą.

Kas paskatino?

Judėjimas, sportas visada lydėjo mane, tačiau būtent bėgimas atsirado tada, kai, kaip ir visom moterims, sušvietė galvoje, kad reikia padailinti kūno formas

Kodėl bėgimas?

Ne viena mėgėjiško sporto rūšis buvo išbandyta, o bėgimas iki tol buvo kažkas neįmanomo, be to patogiausia judėjimo forma anksti ryte, tad bėgimas labiausiai atitiko mano poreikius ir galimybes.

Ar turite ritualą prieš startą?

Nedaryti apšilimo ir bijoti .

Kodėl pasirinkai “Maratomaniją”?

Pirmiausia pats vadovas Valdas Šmaižys. Paprastas, šiltas, draugiškas. Sudalyvavęs vieną kartą jo organizuotame bėgime jau žinai, kad norėsis ir kito. Sužinojus, kad įkurtas „Maratomanijos“ klubas, tik viena mintis: kaip ir man į tą klubą patekti. Be to šiame klube nemažas būrys draugų, be kurių draugijos bėgimas praranda žavesį.

Netikėčiausias įvykis nutikęs prieš / po varžybų?

Kol kas netikėtų įvykių nebuvo, viskas pagal planą.

Linksmiausias įvykis bėgimo metu, kelionėje į bėgimą.

Jau pats bėgimas man yra įvykis. Stengiuosi imti pavyzdį iš draugų ir kaip reikiant pasilinksminti .

Ar naudoji technologijas bėgime, kokias (laikroždžiai, pulsometrai, programėlės)?

Pradžioje be nieko. Po to su programėle Endomondo, po to su Strava, toliau laikrodis Coros Apex, pulsometras, o dabar tik laikrodis. Po pulsometro naudojimo pabodo gydytis nutrintas kūno vieta.

Mėgstamiausias bėgimo batelių gamintojas?

Pradžioje Asics, labai sužavėjo Skechers, kuriuos naudoju varžybiniams bėgimams, o kasdieniniams pasibėgiojimams bet kokios firmos, pirmiausia žiūriu, kad koja patogiai jaustųsi.

Mėgstamiausias bėgimo aprangos gamintojas?

Mėgstamiausio neturiu. Matuojuosi, žiūriu, kad gražiau atrodytų ir dar į kainą pažvelgiu .

Sportininkas autoritetas?

Jei iš bėgimo pasaulio, tai Aidas Ardzijauskas. Didžiulė pagarba ir autoritetas yra sportininkas, treneris Nojus Berlinskas.

Kas padeda atsistatyti?

Kadangi esu „,mažas“ bėgikas, tai to atsistatymo ne kažko ypatingo ir tereikia. O šiaip, tai Nr.1, jei yra galimybė, išsimaudyti vandens telkinyje. Ir geras poilsis.

Kokias varžybas rekomenduotumėt kitiems Lietuvoje ?

Iš tų varžybų, kuriose esu dalyvavusi, tai Klajoklio maratonas, Klaipėdos maratonas ir Trail Kuršių Nerija.

Ir kokias užsienyje ?

Užsienyje bėgusi nesu.

Mityba.

Visiškai nesubalansuota. Beveik be mėsos, daug bulkos su sūriu ir - obuoliai, obuoliai, obuoliai... Bandyti maitintis kitaip neturiu valios, nes valgau tai, ko tuo metu norisi arba ką tuo metu turiu.

Asmeniniai rekordai.

Didžiausias gyvenimo rekordas, ko galvojau, kad niekada nesugebėsiu įgyvendinti – 1-asis Utenos hipodrome 2021 m. prabėgtas maratonas. Ir dėl to didžiulė pagarba ir dėkingumas Daivai Batakienei, be kurios užsispyrimo gyvenimo neįgyvendinamos svajonės nebūčiau įgyvendinusi. Dėl ateities dar nieko neprognozuoju.

Kokios pačios įsimintiniausios varžybos?

Pirmasis oficialus bėgimas Klaipėdos maratone 2017 metais, 2020m. Trail Kuršių Nerija bei 2021 m. Utenos hipodromo maratonas.

Geriausias patarimas kurį teko girdėti?

Bėgant ilgas distancijas gerti kas 20 min ir kas 40 min. valgyti.

Mėgiamiausia distancija?

Keičiasi etapais: 5 km., pusmaratonis, o toliau – bus matyti.

Kokiose varžybose norėtum sudalyvauti?

Rygos maratone.

Mėgstamiausia vieta treniruotis?

Bėgimas miško takeliais.

Kokią šaką rinktumėtės, jei negalėtumėte bėgti?

Karate.

Pomėgiai be bėgimo?

Pramoginiai šokiai, sporto salė, tikslingas pasivaikščiojimas gamtoje.

Ko kiti nežino apie tave?

Palikim trupinėlį paslaptingumo...