Algis Pacevičius

Rašinėlis apie save ir bėgiojimą.

Bėgiojimas ,kaip hobis, mano gyvenime atsirado prieš pusę metų. Žinoma ir vaikystėje bėgiojimo netrūkdavo, nors buvau visai smulkus kaimo berniukas, kuris mėgo buvimą lauke. Po pamokų nelaukdavau autobuso ir bėgdavau namo keturis kilometrus su pilna kuprine knygų ,kad galėčiau pamatyti savo mėgstamus filmukus. Tačiau mokykloje buvau labai prastas bėgikas ir per fizinio lavinimo pamokas prastai mane įvertindavo. Per visą tą laiką nuo mokyklos iki šiol maniau ,kad bėgimas nėra man skirta sporto šaka.

Tikriausiai viskas būtų taip ir likę kaip buvę jei ne kelionė į Ispaniją , kur pamačiau kaip žmonės bėga maratoną. Ir jaunas ir senas ir net besilaukianti moteris, kertantys finišo liniją ,mane paliko be žado. Galvoje tuomet užgimė mintis ,kad jeigu jie gali ,tai gal galiu ir aš? Juk tai visada buvo tas dalykas, kuriame nesisekdavo ir gal tik daugiau tam skyrus dėmesio galiu kažkada ir pats nubėgti tokią milžinišką distanciją. Vedamas tokio pozityvo, ėmiau ir pats bėgioti ir siekti įveikti savo maratoną. Taip ir mėgstamiausia distancija man tapo maratono distancija.

Dalyvaujant maratonuose man labai patiko draugiškas „Maratomanijos ‘‘ kolektyvas , su kuriuo kartais persimesdavau keliais žodeliais nors ir esu baisiai drovus žmogus. Pasirinkau bėgiojimą , norėdamas patobulėti fiziškai ,bet geras kolektyvas manau padės man patobulėti ir kaip žmogui. Tapti nuoširdesniu ir draugiškesniu. Todėl pasirinkau „Maratomanija“ ,nes pastebėjau , jog jums maratonų bėgimas yra hobis ir gero laiko praleidimo forma ir nėra žvėriško spaudimo dėl rezultatų ,kas ,mano manymu, sugadintų visą pomėgį bėgioti. Tai labiausiai panašu į aplinką kurioje galima tobulėti.

Netikėčiausiu įvykiu aš visada laikau maratono distancijos įveikimą. O ypač tuomet , kada jas greičiausiai įveikia vyresnio amžiaus sportininkai. Linksmiausias įvykis man kolkas nutiko per vilties bėgimą. Iki starto nesugebėjau įsijungti savo laikrodžio , kad galėčiau sekti nubėgtą atstumą. Todėl bėgau pagal savo nuožiūrą ir kaip jaučiausi pats. Per bėgimą reikėjo įveikti apie 8 ratus nurodytoje trasoje ,o aš sugebėjau pamesti skaičių, kiek dar ratų turėčiau bėgti. Taip ir bėgau, kol ėmė sekti jėgos ir ėmiau klausinėti šalia finišo linijos stovėjusių berniukų ,kiek dar liko man bėgti. Beniukai pažiūrėję į užrašų lapelį pasakė kad dar pora ratų. Aš ir bėgau , bet jaučiausi apgautas ir žvėriškai. Nubėgęs paskutinį ratą paklausiau pačių teisėjų kada baigiau bėgimą, o šie pasakė, kad tą padariau jau seniausiai. Tą dieną netyčiom nubėgau beveik 50 kilometrų ir kilometrą šliaužiau iki mašinos, kurią palikau toli nuo renginio vietos ,kad išvengčiau spusčių. Dabar prisiminus tai, darosi linksma.

Apie išmaniąsias technologijas. Bėgimui sekti dažnai naudoju „huawei“ firmos laikrodį, bet jis man daug pokštų iškrečia. Kartais maratono metu rodo, kad bėgu iki 3,33 min/km greičiu (meluoja ir nekibirkščiuoja), o kartais gps funkcija manes neranda ir startuoti tenka be laikrodžio pagalbos. Prastas pirkinys.

Mėgstamiausių batų iki šiol neatradau. Bet vis bandau „Brooks“ firmos batelius.

Visi sportininkai kurie yra draugiški yra man autoritetai. Niekaip negaliu pakęsti šiukšlinančių bėgikų ir nesvarbu kaip greitai jie bėga ar kokius apdovanojimus laimi.

Po visų varžybų man padeda atsistatyti maistas . Tuomet būnu alkanas kaip vilkas.

Rekomenduočiau „Maratomanijos" rengiamas varžybas , nes varžybų organizatoriai daug investuoja netik į renginį bet ir į medalių kokybę. Visada smagiau tėvams parnešti ir įteikti į rankas metalinį meniškai išlietą medalį.

Apie mitybą. Labiausiai mėgstu vištienos sultinį. Nesilaikau dietų , bet saiką kartais jaučiu. Dirbu labai daug ir sunkiai, todėl valgau viską . Vengiu energetinių gėrimų ir saldainių. Per saldu man.

Šiuo metu greičiausiai įveiktas maratonas Širvintose (03:02:38) ir tikiuosi šį rezultatą pagerinti.

Geriausias patarimas , kurį gavau buvo toks: „ – Bėk be laikrodžio, pagal tai kaip jautiesi pats ir nesiblaškyk.“ Išgirdęs šį patarimą prisiminiau sėkmingiausius savo bėgimus ir visi jie buvo be laikrodžio.

Labiausiai mėgstu treniruotis bėgant savo kaimo keliais per miškus. Grynas oras miškuose man labai patinka.

Jei negalėčiau bėgti nemanau ar rasčiau kitą sporto šaką, kuri man patiktų .

Be bėgimo mėgstu keliones ir ramų poilsį.